V roce 1933 se začal psát příběh letecké společnosti Turkish Airlines. První turecký letec a generální ředitel Fesan Evrensev se v čele této společnosti vydal na obtížnou cestu s pouhými 30 zaměstnanci a 5 letadly. Hlavní motivací byla snaha sjednotit lidi, kultury, kontinenty, města a země. Zároveň všem poskytnout unikátní cestovní zážitky a tak 20. května 1933 vzlétlo první letadlo pod názvem Státní aerolinie.

V roce 1947 se pod tureckou národní vlajkou uskutečnil první zahraniční let z Istanbulu do Atén. Netrvalo dlouho a flotila se začala rozšiřovat a přidávaly se další mezinárodní destinace, jako například Bejrút či Káhira. V roce 1955 se společnost, již pod současným jménem Turkish Airlines, stala členem letecké asociace IATA. V roce 1959 Mesut Manioğlu navrhl pro Turkish Airlines znak divoké husy.

Úspěch pokračuje

Na další úspěchy se nemuselo dlouho čekat. Brzy byla uvedena do provozu první proudová letadla, byl uskutečněn první přelet Atlantického oceánu a tak v roce 1973 měla společnost již 4437 zaměstnanců. Během 80. let se aerolinky dále rozšiřovaly a po padesáti letech od založení přepravily 2,5 miliónu  cestujících po celém světě.

Nový domov, nová éra

Posledních pár let již kapacita letiště Atatürk nestačila stále se navyšujícímu počtu cestujících, který podle předpokladu překročí hranici 75 miliónů přepravených cestujících v roce 2019. Turkish Airlines se tak 6. dubna 2019 přestěhovaly do svého nového domova, letiště Istanbul. Letiště má do deseti let dosáhnout kapacity 200 milionů odbavených cestujících ročně a stane se tak největším leteckým dopravním uzlem na světě.

Letecká společnost, která letá do více zemí než kterákoliv jiná

Díky bezkonkurenční letecké síti, moderní flotile, pohodlným sedadlům a lahodnému občerstvení obržela společnost Turkish Airlines titul Nejlepší letecká společnost v Evropě.

Rychlý růst v průběhu let, přinesl Turkish Airlines také titul letecké společnosti, která létá do nejvíce zemí na světě. Dnes létá do 120 zemí s jednou z nejmladších flotlil, která čítá 350 letadel a to včetně nejmodernějších typů jako například Boeing 787-9, Airbus A321 NEO a během roku 2020 se očekává dodaní i prvního letadla A350-900.

Vysoký standard během každého letu

Spokojenost zákazníků je u Turkish Ailines nejvyšší prioritou a tak se jí věnuje maximální pozornost ve všech směrech. Občerstvení na palubě Turkish Airlines má jasný cíl a to maximalizovat zážitek z cestování. Spolupráce s tureckou cateringovou společností Do&Co nabízí velice chutná jídla i několik kilometrů nad zemí. Cestující mají na výběr z lahodných jídel, která jsou speciálně připravená „létajícími“ kuchaři přímo na palubě letadla. Dále si také mohou vybrat z řad alkoholických i nealkoholických nápojů a to vše zcela zdarma.

Zábavní systém na palubě nabízí nejnovějšími filmy, hudbu, hry a poskytuje tak cestujícím příjemnou cestu plnou zábavy. Cestující navíc mohou zůstat ve spojení se svými blízkými díky Wi-Fi připojení.

Výhody i na zemi

Program Miles & Smiles, který svým členům poskytuje privilegia, jako například vyšší váhový limit, vstup do letištních salónků, volné letenky a mnoho dalších. Turkish Airlines jsou členy globálního leteckého uskupení Star Alliance a tak lze sbírat míle za lety i u partnerských leteckých společností.

Vítejte v Turkish Airlines Corporate Club

Turkish Airlines také myslí na své firemní zákazníky a nabízí jim exkluzivní program, Turkish Airlines Corporate Club. Firmy, asociace či státní instituce mohou získat řadu výhod při pořizování letenek pro své služební cesty. Mohou například využít speciální slevy, vyššího váhového limitu zavazadel či změn letenek zdarma. Dále členové obdrží kartu Turkish Airlines Corporate Club, která umožňuje přednostní odbavení a vstup do salónků Turkish Airlines včetně jednoho hosta.

Registrace je zcela zdarma a je možné ji provést na stránkách Turkish Airlines v sekci Turkish Airlines Corporate Club nebo na adrese tkpraguemarketing@thy.com.