V rakouské metropoli Vídni se uskutečnila závěrečná konference projektu CERIecon. Hospodářská komora se jako jeden ze 14 projektových partnerů podílela na realizaci programů na podporu startupů v ČR.

Akce se mimo jiné zúčastnil Alexander Roos, rektor Stuttgart Media University, a připomněl důležitost a význam systematické podpory budoucích podnikatelů v jejich byznysových začátcích. „Právě vznik nových, inovativních startupových projektů je nesmírně důležitý pro ekonomiku každého státu, aby stále držela krok s nejnovějšími technologiemi,“ dodal.

Účastníci konference se shodli na tom, že právě propojení univerzitního prostředí a organizací vytvářejících nové startupy s podnikateli je pro střední Evropu klíčové. Hybnou silou jsou pak právě malí a střední podnikatelé. Právě proto je podle Komory nezbytné stále dotvářet vhodné prostředí pro akcelerační programy, ze kterých budou stále vycházet noví, inovativní podnikatelé s reálnou příležitost uspět na trhu.

Následovalo představení projektových partnerů a jejich organizací, z nichž z hlediska podpořených nových podnikatelů byla Hospodářská komora nejúspěšnější. Svoji část projektu realizovala v CERIecon Playpark v Brně, kde podpořila celkem 52 startupů.