V Resortu Kyčerka ve Velkých Karlovicích začala stavba nového areálu Vodního světa. Jde o další investiční akci skupiny SYNOT, která v této lokalitě investovala již stovky milionů korun a další významné investice plánuje.

Otevření Vodního světa je naplánováno na červen roku 2020. Vodní svět bude vystaven na základech staré zchátralé továrny s cílem rozšířit možnosti turistického vyžití na Kyčerce, která je celoročně velmi vyhledávaným místem nejen pro turisty z Čech a Moravy, ale také ze zahraničí. Jeho kapacita bude přibližně 160 osob a náklady jsou předběžně odhadovány na 170 milionů Kč. Areál vodního světa bude mít samozřejmě celoroční provoz.

Objekt bude citlivě zasazen do přírody, proto bude postaven v horském stylu, z přírodních materiálů – tedy z kamenů a dřeva. Poskytne rozšíření servisu a nabídky služeb pro hosty Resortu Kyčerka, kterých jsou denně stovky. Současně nabídne relaxaci i zábavu místním obyvatelům.

Posledním obdobným projektem skupiny SYNOT je obnovení legendárního koupaliště Zelená žaba v Trenčianských Teplicích, které se u veřejnosti setkalo s obrovským úspěchem.

V areálu nebude scházet bazén s různými atrakcemi, jakými jsou chrliče, divoká řeka, vodní masážní lehátka a podobně. Návštěvníci se mohou dále těšit na dětský koutek, restauraci, masáže, terasy a panoramatický výhled do krajiny. Součástí vodního světa bude také saunový svět.

Návštěvníci v Resortu Kyčerka již dnes najdou například lyžařský areál s řadou sjezdovek, bike park pro zkušené „bikery“ i začátečníky, unikátní Kapli sv. Huberta, sochy, vznikající během dřevořezbářských sympozií, ubytování ve stylových valašských chalupách, Grandhotel Tatra, který již získal mnohá ocenění na prestižních mezinárodních soutěžích, nebo třeba Hospodu Kyčerka, nabízející tradiční valašské speciality.